Współczesna moda pozwala na stylizacje, w których elegancja łączy się z wygodą, a strój dopasowany do okazji może jednocześnie wyrażać osobowość. Legginsy to część damskiej garderoby kojarzona przez długi czas tylko z klubami fitness lub siłownią. Są idealnym strojem do uprawiania jogi, ale też do biegania. Nie krępują ruchów, zazwyczaj uszyte są z miękkich i wygodnych tkanin. Dzisiaj mają jednak dużo szersze zastosowanie niż tylko sport.

Współczesna moda damska – połączenie elegancji z wygodą

Moda damska jest pełna niespodzianek. Niegdyś więcej było w niej nakazów niż wolności wyboru. Kobiety w XVII czy XIX wieku musiały niejednokrotnie ściśle przestrzegać jej reguł, żeby nie narazić się na krytykę lub obmowę. Emancypacja kobiet w wielu cywilizowanych krajach na świecie sprawiła między innymi to, że moda stała się odpowiedzią na ich oczekiwania, a nie nakazem. Zaczęło się od spodni – niegdyś noszonych tylko i wyłącznie przez panów. Spodnie damskie z początku budziły dużo emocji – podkreślały budowę kobiecej figury, przez wieki ukrytej pod szerokimi sukniami i krynoliną. Dla kobiet były ważnym elementem wyzwolenia. Każdy, kto choć raz nosił długą do ziemi suknię wie doskonale, że chociaż jest to efektowne, nie ma nic wspólnego z komfortem.

Zamiast spodni na różne okazje

Wygodne i miękkie legginsy damskie to jeszcze krok dalej. Bardzo dopasowane i opinające sylwetkę są idealne do wykonywania najbardziej skomplikowanych ćwiczeń gimnastycznych. Wysokiej jakości legginsy są jak druga skóra – zapewniają pełen komfort noszenia. Pasuje do nich wygodny T-shirt, sportowa koszulka typu bokserka czy miękka bluza. Legginsy to ulubione przez wiele pań ubranie do noszenia w domu. Ze względu na to, że przylegają idealnie do sylwetki są wygodniejsze niż obszerne spodnie dresowe. Zestawiając miękkie legginsy z długą koszulą czy swetrem można uzyskać interesującą i jednocześnie bardzo uniwersalną stylizację. W zależności od kolorystyki i tkaniny, z jakiej są uszyte mogą być odpowiednie na różne okazje.

Legginsy na specjalne okazje

Czy legginsy damskie są odpowiednie na bardziej oficjalne okazje? Okazuje się, że tak. Dostępne w wielu markowych sklepach dopasowane legginsy, uszyte z grubszych materiałów, posiadające wygodne kieszonki, czarne, granatowe lub białe mogą w wielu sytuacjach zastąpić spodnie. W zestawieniu z dłuższą koszulą, marynarką i szpilkami będą idealnym strojem do pracy czy na oficjalne spotkanie. Legginsy uszyte z tkanin, nawiązujących stylem do zawsze modnych dżinsów można nosić na co dzień, łącząc je z tunikami, długimi kamizelkami czy koszulami o fasonie oversize jako wygodny strój na co dzień. Pasują do nich skórzane botki, ale i buty sportowe typu sneakers. Legginsy doskonale wyglądają także w połączeniu z długimi kozakami.

Moda XXI wieku nie pyta o wiek kobiety. Podobne stroje może nosić dwudziestoletnia dziewczyna i kobieta sześćdziesięcioletnia, jeśli ma na to ochotę. Trend związany z dbałością o dobrą kondycję ciała i formę do późnych lat sprawia, że wiele dojrzałych kobiet może pochwalić się doskonałą sylwetką. Z drugiej strony panie mają dzisiaj pełną dowolność przy wyborze stroju, bo najważniejsze jest samopoczucie. Legginsy to dla wielu z nich najbardziej wygodny i swobodny element stroju, który jednocześnie może być ważną częścią najmodniejszych stylizacji.