Jesień i zima to czas, kiedy nasza cera jest bardzo narażona na uszkodzenia. Zimno, wiatr, suche powietrze w mieszkaniach i wilgotne na zewnątrz – skóra musi naprawdę dużo przejść. A jednak zimniejsze miesiące są także świetnym momentem, aby zadbać o ciało i cerę kompleksowo. Niektóre z zabiegów kosmetycznych można wykonywać tylko wtedy. Dowiedz się, na jakie zabiegi możesz zdecydować się zimą i jesienią.

Dlaczego jesień i zima?

Wiele zabiegów przeprowadza się wyłącznie zimą i jesienią. Dzieje się tak, ponieważ wtedy jest mniej słońca, promieniowanie UV jest mniejsze, a my odsłaniamy coraz mniejszą powierzchnię ciała. To dobry moment na wykonanie wszystkich zabiegów, które mogą być podrażniające, zostawiać przejściowe ślady albo po prostu są światłouczulające. To dobry moment na przeprowadzenie takich zabiegów, które mogą wymagać zaprzestania depilacji.

Zabiegi usuwające niedoskonałości

Po upływie letnich miesięcy, cera może być nieco wysuszona i zniszczona, często mogą pojawić się na niej różnego rodzaju niedoskonałości, przebarwienia i tym podobne ślady, o które trzeba dobrze zadbać. To świetny moment na przeprowadzenie silnego oczyszczania i zastosowanie mocnych peelingów złuszczających.
Odpowiednio dobrane maseczki wyregulują wydzielanie serum i powstawanie niedoskonałości, dlatego warto się na nie zdecydować. Można oczywiście robić to domowymi sposobami lub wybrać się do kosmetyczki. W domowym SPA warto sięgnąć po maseczki na bazie drożdży lub jogurtu naturalnego. Należy jednak uważać na to, by nie przesuszyć nadmiernie cery, bo to znacznie pogorszy jej stan.

Usuwanie przebarwień

Jeśli po letnich miesiącach na twojej skórze pozostały plamki, nierówności, przebarwienia albo zbrązowienia, jesienią i zimą możesz zająć się ich usuwaniem. Najczęściej jest to cała seria zabiegów, które są jednak dość intensywne i wymagają osłaniania skóry przed słońcem. W związku z tym można wykonywać je wyłącznie w chłodniejsze miesiące roku.
Usuwanie przebarwień warto prowadzić dwutorowo – domowymi sposobami i w salonie kosmetycznym. Na początek warto nakładać serum z dużą zawartością witaminy C lub kwasem salicylowym, świetnie sprawdzają się także każdego rodzaju peelingi domowe, zarówno enzymatyczne, jak i drobo- lub gruboziarniste. Jeśli przebarwienia są większe, należy jednak udać się do kosmetyczki. Tutaj masz do wyboru peeling kwasowy lub zabieg laserowy. Zabiegi muszą być dobrane do rodzaju twojego przebarwienia.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to zabieg, którego raczej nie przeprowadza się latem, zwłaszcza jeśli chodzi o łydki, ręce czy twarz. Niestety, ale podczas zabiegów należy chronić depilowane części ciała przed słońcem przez wiele miesięcy. Dlatego laser najlepiej rozpocząć jesienią – do zimy już całkowicie powinnaś pozbyć się uciążliwych włosków, a wiosną i latem cieszyć się idealną cerą. Depilowanie laserem latem jest możliwe, ale wyłącznie w takich miejscach, których nie będziesz odsłaniać, jak pachy czy bikini.

Sprawdź także Rajstopy Lores.