Latem chciałybyśmy mieć piękne nogi i stopy, by móc chodzić w butach z odkrytymi palcami i sandałkach na niebotycznych obcasach. Okazuje się jednak, że to właśnie latem najczęściej dotykają nas różnego rodzaju problemy ze stopami i nogami, które powodują, że raczej chcemy się schronić w domowe kapcie, niż eksponować nogi na plaży. Jednak z tymi problemami można sobie poradzić. Wystarczy kilka domowych lub drogeryjnych tricków.

Napuchnięte stopy

Niestety, latem stopy często puchną, nabiegają i znacznie zwiększają swój rozmiar. Są nie tylko nieestetyczne, ale przede wszystkim bardzo nam ciążą i sprawiają, że nie czujemy się najlepiej. Napuchnięte stopy mają tendencje do zwiększania swojej objętości zwłaszcza jeśli jest gorąco. Rozwiązaniem może być… nadmiar wody.
Wydawałoby się, że to jest dość absurdalne, że napuchniete od nadmiaru wody stopy należy leczyć kolejnymi porcjami wody, ale należy przyznać, że takie rozwiązanie świetnie działa. Jeśli dostarczysz organizmowi więcej wody, zacznie on szybko wydalać jej nadmiar, a twoje stopy natychmiast wrócą do swojego wcześniejszego wyglądu.

Podrażnienie po depilacji

Latem odsłaniamy nogi, więc depilacja to jeden z najważniejszych zabiegów, które wykonujemy najczęściej. Obojętnie, czy decydujesz się na wosk, czy na maszynkę, może okazać się, że depilacja spowoduje liczne i rozległe podrażniania. Przyczyną może być pot albo po prostu promienie słoneczne. Podrażnienie tego typu niestety najczęściej goi się kilka dni… a tutaj znów trzeba by potraktować skórę maszynką lub plastrami z woskiem.

Największym błędem, jaki możesz zrobić jest zastosowanie kremu lub balsamu natychmiast po depilacji. Najlepiej przeprowadź zabieg wieczorem, kiedy nie musisz wychodzić z domu i dopiero po upływie kilku godzin zastosuj olejek nawilżający. Dzięki temu skóra zdąży się co nieco zregenerować zanim nałożysz kosmetyk. Jeśli potrzebujesz ukojenia dla pieczenia, lepiej sprawdzi się zimna woda niż olejki czy balsamy o właściwościach chłodzących.

Podrażnienia i odparzenia

Ocieranie się ud po spoceniu się jest problemem nie tylko osób, które mają kilka kilogramów za dużo, dotyczy to także szczuplejszych pań o typie figury „gruszka”. Wystarczy, że trochę się spocisz, a już na udach pojawiają się czerwone, nieprzyjemne otarcia i podrażnienia? Cóż, nie jest łatwo temu zapobiec. Wiele osób decyduje się na zakładanie specjalnych szortów przylegających do ciała, ale w przypadku większego upału to może być bardzo uciążliwe. Jak zatem zapobiegać?

Świetnie sprawdzi się puder lub talk, które wysuszają nadmiar potu, zbierają go i sprawiają, że nogi nie są tak podatne na obtarcia. Dobrze sprawdzają się także kremy niemowlęce na odparzenia, które goją podrażnienia i sprawiają, że nie są one już tak uciążliwe. Można zastosować także standardową oliwkę przed wyjściem z domu, aby nogi mogły się swobodnie obcierać i nie sprawiać problemów.

Polecamy:

Kosmetyki do włosów: https://organicseries.pl/kategoria-produktu/kosmetyki-do-wlosow/

Różne profesjonalne kosmetyki: https://www.beautyspaexpert.pl/kategoria-produktu/kosmetyki/